Zbiorniki są pełne, dostawy zapewnione. W nowosądeckim szpitalu nie zabraknie tlenu

2021-04-06 12:11
butla z tlenem
Autor: www.pixabay.com

Tlenu w sądeckim szpitalu nie zabraknie. Mimo dużej liczby pacjentów covidowych, którzy są poddawani tlenoterapii placówka ma pełne zbiorniki i zapewnione dostawy. Sytuacja jest cały czas monitorowana, a zbiorniki na bieżąco uzupełniane.

Mimo wielu pacjentów covidowych, szpital w Nowym Sączu ma duże zapasy tlenu, który jest wykorzystywany do leczenia takich chorych. Tlenu nie zabraknie, bo szpital ma zapewnione dostawy, ale też nowe zbiorniki tlenowe. Do leczenia tlenem szpital używa specjalnych urządzeń, tak zwanych „hi-flow”. Jest to system do nadciśnieniowego wentylowania pacjenta, bez użycia respiratora.

Krzysztof krawczyk nie żyje

W połowie jesieni zabezpieczyliśmy się w dość duże urządzenia rezerwowe na tlen – wyjaśnia dr Bogusław Latacz, zastępca dyrektora szpitala do spraw medycznych. - Dzięki temu cały czas monitorując sytuację i na bieżąco uzupełniając zbiorniki można powiedzieć, że nam tlenu nie zabraknie. Oczywiście trzeba to robić w rozsądny sposób.

Do nowosądeckiego szpitala tlen trafia z tarnowskich zakładów azotowych, gdzie jest produkowany. Przejazd cystern z tlenem w naszym regionie ma być szybki i płynny, bo takie pojazdy może eskortować policja.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE