Zabierał co wpadło mu w ręce. Złodziej, który okradał domki letniskowe zatrzymany!

2021-10-16 10:01
Wpadł złodziej,  który okradał altanki i domki letniskowe
Autor: KMP Nowy Sącz Wpadł złodziej, który okradał altanki i domki letniskowe

Złodzieja, który okradał altanki i domki letniskowe zatrzymali sądeccy policjanci. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz od roku do 10 lat więzienia.

Na trop 32-latka policjanci wpadli po zgłoszeniu, które wpłynęło do mundurowych z Łososiny Dolnej, a chodziło p włamanie do jednego z domków letniskowych na terenie gminy Gródek nad Dunajcem.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, ustalili, że złodziej wykorzystał nieobecność właściciela, odsunął roletę zewnętrzną, przeciął metalowy ogranicznik uchylonego okna i wszedł do środka. Z wnętrza wyniósł większość wartościowych przedmiotów. Między innymi duży telewizor, elektronarzędzia oraz sprzęt wędkarski - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Mundurowi natychmiast ruszyli w teren w poszukiwaniu sprawcy. Nieopodal na parkingu zwrócili uwagę na zaparkowany uszkodzony samochód marki Opel. Wewnątrz samochodu znajdowała się cześć skradzionego mienia. Policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu Okazał się nim 32-letni sądeczanin. Przeszukali użytkowany przez niego domek letniskowy, gdzie odnaleźli pozostałe skradzione przedmioty.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna włamał się również do innego domku letniskowego, kradnąc z niego telewizor i sprzęt wędkarski - dodaje Basiaga.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, a Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

By ograniczyć do minimum ryzyko włamania i kradzieży policjanci przypominają,  że po sezonie wiosenno - letnim odpowiednio trzeba zabezpieczyć altany oraz  domki letniskowe.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE