Za darmo budują domy i remontują mieszkania. Fundacja Renovo pomaga już prawie 10 lat

2021-12-01 16:00
Dawid Zawiliński i Łukasz Koczenasz z Fundacji Renovo
Autor: Michał Rejduch Dawid Zawiliński i Łukasz Koczenasz z Fundacji Renovo

Od dziewięciu lat pomagają ludziom w bardzo nietypowy sposób. Za darmo remontują ich mieszkania i domy. Mowa o wolontariuszach Fundacji Renovo. W najbliższym czasie skończą kolejną inwestycję dla pani Sylwii i jej dwóch niepełnosprawnych córek. Ilu rodzinom już pomogli?

Jak w programie telewizyjnym, tylko bez celebrytów

Budują nowe domy i remontują mieszkania dla najbardziej potrzebujących. Taki plan od dziewięciu lat realizuje Fundacja Renovo z Nowego Sącza. Pomysł na taką działalność założyciele Fundacji wzięli z jednego z zagranicznych programów telewizyjnych, w którym występowali znani celebryci. Pomagali oni w budowie nowych domów dla potrzebujących rodzin. W Nowym Sączu pomysł został nieco zmodyfikowany. Skończyło się jedynie na pomocy wolontariuszy osobom potrzebującym.

Jak urządzić mieszkanie na poddaszu?

Pomogliśmy siedmiu rodzinom w remontach i wybudowaliśmy trzy domy od podstaw. Był to dom dla pani kingi w Bereście, dla rodziny chorego Kubusia z Nawojowej i teraz na ukończeniu jest dom dla pani Sylwii i jej niepełnosprawnych córek w Paszynie koło Nowego Sącz – wyjaśnia Łukasz Koczenasz z Fundacji Renovo.

Sonda
Czy oglądasz remonty Szelągowskiej?

Już w tym roku będzie gotowy kolejny dom

Pomiędzy dużymi inwestycjami jak budowa czy remont domów pojawiały się też inne prośby od osób. Fundacja przekazywała materiały budowlane dla potrzebujących, ale też prowadziła drobne prace wewnątrz domów czy mieszkań. W najbliższych tygodniach zakończy się budowa kolejnego domu. Tym razem dla rodziny z Paszyna koło Nowego Sącza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE