Monika Ślepiak, Janusz Michalik i Andrzej Zarych podczas konferencji zapowiadającej spektakl

i

Autor: Michał Rejduch Monika Ślepiak, Janusz Michalik i Andrzej Zarych podczas konferencji zapowiadającej spektakl

Wystawią spektakl o Barbackim. Teatr Robotniczy z nową premierą

2021-09-22 7:48

Będzie to pierwsza w historii Teatru Robotniczego, ale też Nowego Sącza sztuka o słynnym malarzu, którego imię nosi teatr. Aktorzy przeniosą widzów 100 lat w przeszłość. Będzie można przypomnieć sobie, jak powstało Towarzystwo Dramatyczne w Nowym Sączu, ale nie tylko… Premiera już w środę, 22 września.

Nowy spektakl dla mieszkańców Nowego Sącza przygotował Teatr Robotniczy. Tym razem będzie to sztuka o patronie teatru, czyli Bolesławie Barbackim. Scenariusz napisała Maria Molenda. Widzowie, którzy przyjdą na spektakl, przeniosą się do lat 20. ubiegłego wieku.

Największa makieta kolejowa w Nowym Sączu

Akcja toczy się podczas I Wojny Światowej w Nowym Sączu. Działaczki z „Czytelni Kobiet” postanawiają zorganizować zbiórkę charytatywną, wystawiając spektakl teatralny. O pomoc poprosiły Bolesława Barbackiego. Spektakl nosi tytuł „Bolek i Żabusia”. Skąd ta „Żabusia”? Ponieważ panie wymyśliły sobie, że wystawią „Żabusię” Gabrieli Zapolskiej — mówi reżyserka spektaklu Monika Ślepiak.

Sonda
Czy lubisz podróżować autobusami?

W spektaklu na scenie zobaczymy: Dorotę Kaczmarczyk, Elwirę Michalską, Irenę Michalską, Beatę Szczypułę, Iwonę Znamirowską, Mieczysława Filipczyka, Kamila Jakubowskiego, Adama Kamińskiego, Zbigniewa Kuklę, Janusza Michalika i Marina Ruchałę.  Premierę spektaklu o Bolesławie Barbackim zaplanowano na 22 września o godzinie 18 w MCK Sokół w Nowym Sączu. Wstęp jest darmowy, ale trzeba pobrać specjalne wejściówki w kasie Sokoła. Spektakl bezie można obejrzeć także w ramach Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Starym Sączu, 8 października. Tu warto dodać, że Teatr Robotniczy za rok kończy sto lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE