Wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu i bez uprawnień. To jednak nie koniec!

2022-01-26 14:53
Pirata drogowego zatrzymali policjanci z Nowego Sącza
Autor: KMP Nowy Sącz Pirata drogowego zatrzymali policjanci z Nowego Sącza

Przed policjantami uciekał wąskimi, osiedlowymi uliczkami. Przy okazji rozbijał też zaparkowane tam samochody. Sceny jak z filmu akcji można było zobaczyć na jednym z nowosądeckich osiedli.

Policjanci, którzy patrolowali osiedle Gorzków w Nowym Sączu zauważyli osobową toyotę, której kierowca na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Mundurowi postanowili zawrócić i zatrzymać pojazd do kontroli.

Kierowca toyoty gwałtownie przyspieszył i skręcił w osiedlową uliczkę. Mundurowi szybko ruszyli za nim. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych uciekinier nadal kontynuował jazdę, wjeżdżając w jedną z ulic osiedla Wojska Polskiego. Podczas gwałtownego hamowania uderzył w dwa zaparkowane tam pojazdy, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo w kierunku bloków, ale został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Badanie trzeźwości wykazało, że 48-letni mieszkaniec Nowego Sącza miał w organizmie niemal 0,5 promila alkoholu. Nie była to jednak jedyna przyczyna jego ucieczki. Wyszło też na jaw, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a dodatkowo podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim woreczek strunowy z suszem roślinnym oraz kilka zwitków folii aluminiowej z przezroczystymi kryształkami.

nasz kultowe cytaty z polskich komedii? Usunęliśmy jedno słowo. Pokaż, że jesteś cwaniak!

Pytanie 1 z 15
"Wpuścić ... na salony"

Badania narkotesterem potwierdziły, że były to marihuana i mefedron. 48-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, jak również odpowie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i popełnione wykroczenia. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE