Biuro Podróży

i

Autor: Michał Rejduch

Wrześniowy urlop za granicą. Jakie kierunki wybierają mieszkańcy Nowego Sącza?

2021-09-13 12:06

Turcja, Bułgaria i Grecja. Te kierunki cieszą się największym zainteresowaniem wśród mieszkańców Sądecczyzny, którzy o tej porze roku wybierają się na zagraniczne wakacje. Sporo osób teraz leci na urlop. Sprawdziliśmy dlaczego.

Tak dobrego września dawno nie było – mówią pracownicy biur podróży z Nowego Sącza. Wielu mieszkańców miasta i regionu właśnie na jesień zaplanowało urlopy i wyjazdy. To dlatego, że po sezonie wakacyjnym jest taniej, a zagraniczne kurorty są też mniej zatłoczone. Ceny są niekiedy niższe nawet o połowę w porównaniu do ofert z lipca i sierpnia. Trzeba tylko dobrze poszukać…

Nowa siłownia plenerowa w Nowym Sączu

Obecnie mamy olbrzymie zainteresowanie wycieczkami zagranicznymi. Jest większa liczba osób, które wybierają się teraz na wczasy, niż w okresie lipiec – sierpień – mówi Beata Pawłowska z jednego z biur podróży w Nowym Sączu. - Mówi się, że jest już po sezonie. Pogoda w wielu kurortach za granicą nadal jest ładna, słoneczna, a temperatura wysoka. Ceny wycieczek są teraz o wiele niższe, a w hotelach nie ma tłoku, ścisku. Wielu sądeczan ceni sobie to – dodaje Barbara Jurczak, pracownica biura podróży.

Kupując zagraniczne wycieczki, nie zapomnijmy sprawdzić jakie wymogi sanitarne obowiązują w kraju, do którego chcemy jechać. Warto także zapytać o dodatkowe ubezpieczenie w razie rezygnacji z wyjazdu.

Sonda
1
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE