Wraca życie na górskie szlaki. GOPR przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa

2020-05-22 12:19 DR
Pamiętaj o bezpieczeństwie na górskich szlakach
Autor: Krynicka Grupa GOPR Pamiętaj o bezpieczeństwie na górskich szlakach

Na górskie szlaki wracają turyści. Tłumy spacerowiczów można spotkać nie tylko w Tatrach, ale też w Beskidzie Sądeckim, Niskim, Pieninach czy w Gorcach.

Ratownicy GOPR przypominają,  żeby nie zapominać o bezpieczeństwie. Wypadki zdarzają się także w niskich górach i na łatwych do pokonania szlakach.

-Wybierajmy trasy takie, które odpowiadają naszym umiejętnościom i nasze kondycji. Nie przesadzać jeżeli chodzi o długość tras. Pamiętajmy o tym, że mamy początek sezony letniego, a to oznacza, że w górach pogoda będzie się często i szybko zmieniać. Mogą pojawić się deszcze, burze czy nawałnice. Dlatego naszą wycieczkę musimy dobrze zaplanować - mówi Grzegorz SUS ratownik krynickiej grupy GOPR.

COŚ DOBREGO #003

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Na górską wycieczkę koniecznie trzeba też zabrać nienaładowany telefon komórkowy, najlepiej z aplikacją RATUNEK. Warto też wpisać numer do górskich ratowników to 601-100-300. Przed wyjściem w góry warto też sprawdzić pogodę, ostrzeżenia meteo czy stan szlaków. O radę zawsze można zapytać dyżurnego GOPR.