Wiktoria Kotwicka podczas prelekcji

i

Autor: fot. Aneta Wójcik, źródło: facebook.com/bonawentura Wiktoria Kotwicka podczas prelekcji

Stary Sącz

Wiktoria Kotwicka z nagrodą publiczności na festiwalu Bonawentura

2023-04-03 7:15

Zakończyła się 11. edycja Festiwalu Podróży i Przygody „Bonawentura”, który zorganizowano w Starym Sączu. W tym roku widzowie mogli obejrzeć 11 prezentacji różnych podróżników, a za najlepszą publiczność uznała pełną wzruszeń opowieść Wiktorii Kotwickiej, która wyruszyła w podróż śladami swojego ojca Tadeusza Kotwickiego.

Festiwal Bonawentura. Wiktoria Ktowicka z nagrodą publiczności

Podczas swojej prelekcji Wiktoria Kotwicka opowiedziała o podróży jej ojca, którą przebył konno od Patagonii po Kolumbii. Był to rok 1997. Podróżnik zmarł w 2007 roku i córka nie poznała opowieści o jego podróży. Dowiedziała się o niej z listów, dzienników oraz zdjęć, jakie ojciec zostawił po sobie. W 2019 roku postanowiła przejechać konno ten sam szlak, który 20 lat wcześniej on pokonał. W trakcie swojej prezentacji zabrała widzów w niesamowite miejsca w Ameryce Południowej. Za tę prezentację „Śladami Taty” otrzymała nagrodę.

Hej, dawno mnie tu nie było... Wracam właśnie z pięknego wydarzenia — Festiwal Podróży i Przygody Bonawentura.org w Starym Sączu, gdzie w piątek miałam okazję podzielić się moją podróżniczą opowieścią. Zastanawiałam się, czy przyjechać, gdy dostałam zaproszenie od Wojciech Knapik, bo głowę miałam zajętą zbliżającym się egzaminem adwokackim, do tego stopnia, że czasami się zastanawiałam, czy mózg nie zamienił mi się już w paragraf. Ale w końcu pojechałam! I wracam z Nagrodą Publiczności, która jest dla mnie najmilszym wyróżnieniem. No, ale nie tylko dla mnie - dla Taty, dla Kropki, dla Mamy i całej mojej rodzinki, a co więcej też dla dwóch z wielu wspaniałych rodzin, które spotkał na swej drodze Tato - dla Julia Tweedie i Robin Hutton Johnston w Patagonii i dla Ana María Herzig i Diego Castaño w Kolumbii. I będę to powtarzać do znudzenia - bez odwagi i uporu Taty, bez wsparcia i miłości Mamy, bez siły i przyjacielskiej wierności Kropki, bez dobrych serc i otwartości Johnstonów, Castaño i wielu innych rodzin nie byłoby tej historii! Dzięki Festiwal Podróży i Przygody Bonawentura.org i Stary Sączu za takie ciepłe przyjęcie! - napisała na swoim facebookowym profilu Wiktoria Kotwicka.

Jedenasta edycja festiwalu Bonawentura

Festiwal Podróży i Przygody Bonawentura zorganizowano już po raz 11. W tym roku widzowie mogli się przenieść do Kanady, zobaczyć jak wygląda życie w jaskini, ale też poznać tajemnicze wioski w Laosie. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji Bonawentury byli Barbara Prymakowska oraz Tomasz Michniewicz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE