Wieża na Radziejowej jest już otwarta. Ze szczytu można oglądać niesamowite widoki

2020-07-31 8:40 Michał Rejduch
Wieża na Radziejowej
Autor: Michał Rejduch Wieża widokowa na Radziejowej

Ma ponad 20 metrów wysokości i stoi na najwyższym szczycie Beskidu Sądeckiego. Mowa o wieży widokowej na Radziejowej. Na jej szczyt można już bezpiecznie wchodzić. Nadleśnictwo w Piwnicznej dostało właśnie pozwolenie na użytkowanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

To bardzo dobra wiadomość dla turystów, którzy lubią zdobywać górskie szczyty. Mimo, że wieża gotowa była od dawna, to oficjalnie nie można było na nią wchodzić. Procedury dotyczące decyzji o użytkowaniu opóźniła epidemia koronawirusa. Teraz z wieży można bezpiecznie korzystać. Cała konstrukcja wykonana jest z drewna. Pomosty i schody wybudowano z metalowej kratownicy.

- Wieża ma ponad 20 metrów wysokości, z jej szczytu można podziwiać panoramę Nowego Sącza i okolicznych miejscowości. Widać również Pieniny, szczyty Beskidu Sądeckiego, a przy dobrej pogodzie także Tatry – mówi Stanisław Michalik z nadleśnictwa w Piwnicznej. - Staraliśmy się nie wysuwać tej wieży wysoko nad las, dzięki temu nie psuje krajobrazu.

Wieża na Radziejowej już gotowa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jest to już kolejna wieża, która stoi na szczycie Radziejowej. Pierwszą wybudowano w 2006 roku. 4 lata później zniszczył ją piorun, który w nią uderzył. W 2010 roku nadleśnictwo wybudowało nową wieżę, na której szczyt turyści mogli wchodzić do 2017 roku. Obiekt zamknięto, bo drewniane elementy zniszczył grzyb. Budowę obecnej wieży rozpoczęto w 2019 roku.  Prace trwały kilka miesięcy i kosztowały ponad pół miliona złotych. Połowa kwoty pochodziła z funduszu leśnego, a resztę dołożyło nadleśnictwo.