Inwentaryzacja książek w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

i

Autor: Michał Rejduch Inwentaryzacja książek w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Wiadomości

Wielkie liczenie w Sądeckiej Bibliotece Publicznej. Trwa inwentaryzacja książek

2023-03-28 7:35

Jeszcze do świąt zamknięty będzie oddział główny Sądeckiej Biblioteki Publicznej. To przez inwentaryzację księgozbioru, który jest prowadzona w tym miejscu. Takie prace biblioteka musi wykonać raz na dziesięć lat.

Nowy Sącz. Liczą książki w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Większość książek już policzono. Do sprawdzenia zostały jeszcze dwa działy. Potem przyjdzie czas na analizę. Praca do łatwych nie należy, bo każdą książkę trzeba wyjąć z półki, zeskanować kod specjalnym skanerem i sprawdzić w komputerze. Inwentaryzacja w oddziale głównym przy ulicy Franciszkańskiej potrwa jeszcze kilkanaście dni. Niestety, w tym czasie biblioteka nadal będzie zamknięta dla czytelników.

Biblioteka pod chmurką

Zostały jeszcze dwa działy, które muszą być sprawdzone przez pracowników, potem przyjdzie czas na wyjaśnianie ewentualnych braków. Inwentaryzacje nakłada na nas ustawa. Biblioteki, które mają wolny dostęp do księgozbioru, muszą to robić co pięć lat, a takie biblioteki jak nasza, które nie mają wolnego dostępu co dziesięć lat. U nas do sprawdzenia jest około 200 tysięcy książek – wyjaśnia dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej Marek Rylewicz.

Oddział główny Sądeckiej Biblioteki Publicznej zamknięty będzie do świąt wielkanocnych. Normalnie pracują natomiast osiedlowe filie i oddział dla dzieci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE