Więcej miejsc dla pacjentów z COVID-19 w nowosądeckim szpitalu. Wiemy od kiedy

2021-03-17 7:42
łózko szpitalne
Autor: www.pixabay.com

Brakuje wolnych respiratorów oraz miejsc dla pacjentów chorych na COVID – 19. Tak od kilku dni jest w szpitalu w Nowym Sączu. Placówka dysponuje 69 takimi łózkami i wszystkie są zajęte. Jest jednak światełko w tunelu. Decyzją Wojewody Małopolskiego szpital zwiększy liczbę łóżek covidowych. Wiemy od kiedy!

Sytuacja w nowosądeckim szpitalu nie jest najlepsza. Wszystkie respiratory przeznaczone dla pacjentów chorych na COVID – 19 są już zajęte. Brakuje także miejsc na oddziale internistycznym. Kilka dni temu szpital przeorganizował łóżka covidowe i przeniósł je z oddziałów, gdzie nie było w ogóle obłożenia na oddział internistyczny. W przeciwieństwie do tego co było w październiku na oddziałach leżą teraz coraz młodsze osoby.

Raport z Anteny 16.03

Dziennie jest przywożonych pieść, sześć nowych osób. Ewidentnie zaczęła się trzecia fala. Różni się ona tym od drugiej, że coraz młodsze osoby są w stanie ciężkim przywożone, przede wszystkim z ciężką niewydolnością oddechową – mówi Agnieszka Zelek, rzeczniczka prasowa Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu.

Pacjenci covidowi dla których nie ma miejsca w nowosądeckim szpitalu są przewożeni do innych placówek na terenie małopolski. Nie jest to jednak łatwe, bo w innych szpitalach na terenie województwa też zaczyna brakować miejsc. Od poniedziałku, 22 marca nowosądecki szpital będzie miał więcej łóżek dla pacjentów covidowych. Ta liczba zwiększy się do 148.

Od poniedziałku szpital wstrzymuje zabiegi planowe na oddziałach: Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Otolaryngologii (z wyjątkiem pacjentów onkologicznych) oraz ogranicza się zabiegi planowe oddziału Chirurgicznego dla Dzieci. „Pacjenci Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz pacjenci Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej przyjmowani w trybie ostrym będą hospitalizowani w pomieszczeniach Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedyczne” – podał szpital w komunikacie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE