szpital w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch

Więcej łóżek dla pacjentów z COVID-19 w nowosądeckim szpitalu. Placówka wstrzymuje zabiegi

2021-03-22 8:04

Więcej pacjentów z COVID-19 może przyjąć od poniedziałku, 22 marca nowosądecki szpital. Taką decyzję podjęła dyrekcja szpitala na wniosek Wojewody Małopolskiego. Dzięki temu kolejne osoby, które ciężko przechodzą zakażenie koronawirusem będą mogły uzyskać fachową pomoc medyczną.

Do tej pory szpital dysponował 69 łóżkami dla pacjentów z COVID-19. Od dziś takich łóżek będzie 148. Szpital przeorganizował pracę oddziałów, dzięki czemu była możliwość wydzielenia dodatkowych miejsc. W ostatnim tygodniu wszystkie łóżka covidowe były zajęte przez pacjentów.

Punkt wymazowy w Nowym Sączu. Długich kolejek nie ma

Oddział Internistyczno-Kardiologiczny przenosimy do starego pawilonu ginekologiczno-położniczego i to będzie tak zwany oddział czysty – wyjaśnia Agnieszka Zelek, rzeczniczka szpitala w Nowym Sączu. - Oddział Laryngologii zostaje przekształcony w oddział covidowy, ale zostaje 10 łóżek, które będą zabezpieczeniem dla pacjentów niecovidowych w trybie ostrym oraz dla pacjentów onkologicznych. Oddział Pulmonologii zostaje przekształcony w oddział covidowy.

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?

Pacjenci Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz pacjenci Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej przyjmowani w trybie ostrym będą hospitalizowani w pomieszczeniach Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Od poniedziałku, 22 marca szpital wstrzymuje także planowe zabiegi na oddziałach: Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Otolaryngologii, z wyjątkiem pacjentów onkologicznych. Ograniczone zostają także zabiegi planowe oddziału Chirurgicznego dla Dzieci.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE