Widać już koniec prac! Nowoczesne Centrum Krwiodawstwa rośnie w Nowym Sączu

i

Autor: Firma ERSBET Widać już koniec prac! Nowoczesne Centrum Krwiodawstwa rośnie w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Widać już koniec prac! Nowoczesne Centrum Krwiodawstwa rośnie w Nowym Sączu

2023-11-07 16:00

Krwiodawcy już mogą odliczać czas. Jeszcze w tym roku w Nowym Sączu ma się zakończyć budowa nowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Taki obiekt powstaje przy ulicy Sienkiewicza.

Budynek przy ulicy Sienkiewicza, gdzie kiedyś mieściła się komenda policji od ponad 10 lat stał pusty i niszczał. Dziś po starej kamienicy nie ma już śladu. Widać natomiast nowoczesny gmach, który będzie służył krwiodawcom z miasta i regionu.

Budowa nowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Sienkiewicza w Nowym Sączu zakończy się jeszcze w tym roku. Później przyjdzie czas na meblowanie i doposażanie pomieszczeń. To potrwa 2-3  miesięcy.  

Mówi dyrektor RCKiK w Krakowie Beata Mazurek

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsi krwiodawcy w nowym centrum będą mogli pojawić się już na wiosnę przyszłego roku.

W nowym gmachu znajdzie się między innymi rejestracja, poczekalnia, gabinet lekarski oraz punkty poboru krwi. Zaplanowano tam też nowoczesne centrum edukacji, w którym będzie można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, ale też dowiedzieć się dlaczego warto oddawać krew.

Czy pamiętasz serial "Rodzina zastępcza"? Quiz dla fanów

Pytanie 1 z 10
Czyją siostrą była Ula?

Do czasu zakończenia budowy krwiodawcy z Nowego Sącza tym cennym lekiem mogą się dzielić w tymczasowej siedzibie, która znajduje się przy ulicy Kochanowskiego 15.

Nowy Sącz to jednak nie jedyne miasto w naszym regionie, które doczeka się nowego punktu krwiodawstwa. Nowoczesny centrum zaplanowano też w Limanowej, Gorlicach i Zakopanem. Na terenie małopolski działa teraz 14 terenowych oddziałów RCKiK, w których można oddać krew.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE