Walczą o przyszłość naszej planety. Nowy Sącz przyłączył się do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego [FILM, ZDJĘCIA]

2021-09-24 12:50

Młodzi aktywiści protestowali przeciwko zmianom klimatycznym. Po raz kolejny w Nowym Sączu Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zorganizował protest, który miał przypomnieć o tym, że powinniśmy dbać o nasze środowisko i o planetę.

Wyszli na ulice powiedzieć głośne „NIE”. Członkowie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zorganizowali protest przed nowosądeckim ratuszem. Wzięli w nim udział głównie uczniów sądeckich szkół. Przypominali oni, jak ważne jest dbanie o środowisko, ale też chcieli uświadomić jak źle dzieje się z naszą planetą.

Protest Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Nowym Sączu

Na protest przyszło około 150 osób. Walczymy o to, żeby nasz klimat się poprawiał. Wierze w to, że jeżeli wszyscy zjednoczymy się i wspólnie zadbamy o dobre naszej planety, to osiągniemy sukces. Potrzeba naprawdę niewiele — mówiła Wiktoria Adamus, jedna z aktywistek Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Nowym Sączu.

Podobne protesty w piątek odbyły się także w innych polskich miastach. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny powstał w 2018 roku. Jego członkowie to uczniowie szkół. Wyrażają oni swój sprzeciw wobec bierności polityków w obliczu katastrofy klimatycznej i walczą o prawo do swojej przyszłości. 

Sonda
Czy lubisz odwiedzać parki rozrywki?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE