Wakacyjny pociąg retro znowu na torach. Na początek na linii Nowy Sącz – Chabówka!

2022-07-03 13:26
Wakacyjny pociąg retro znowu na torach.  Na początek na linii Nowy Sącz – Chabówka!
Autor: Darek Ryś Wakacyjny pociąg retro znowu na torach. Na początek na linii Nowy Sącz – Chabówka!

Dla starszych to podróż do przeszłości, a dla młodszych fajna zabawa i przygoda. Pociągi retro znowu kursują po Małopolsce. W lipcu i sierpniu takim składem będzie można wybrać się na wycieczkę z Nowego Sącza do Chabówki, a jesienią między innymi do Tuchowa, Tarnowa czy Biecza.

Bilety na pierwszy kurs, który z Nowego Sącza do Chabówki wyruszył w niedziele 3 lipca rozeszły się bardzo szybko. Pociąg retro na trasę wyjechał z kompletem pasażerów. Na stacji w Nowym Sączu pojawiły się całe rodziny.

Wycieczka z Nowego Sącza do Chabówki trwa około trzech godzin. Po drodze pociąg zatrzymuje się też na kilku mniejszych stacjach. Organizatorzy przypominają, że to prawdopodobnie już ostatnia szansa na przejazd zabytkową trasą kolejową z Nowego Sącza do Chabówki, bo jesienią ma się zacząć przebudowa tej linii.

Posłuchaj pasażerów i organizatorów przejazdu

W tym sezonie na pasażerów, którzy chcą cofnąć się w czasie będą czekać zabytkowe parowozy i wagony z początku XX wieku, które na co dzień stacjonują w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce.

Quiz: Jak dobrze pamiętasz serial „Czterdziestolatek”?

Pytanie 1 z 10
Pies myśliwski, z którym odwiedziła Karwowskich rodzina Madzi, miał na imię

Pociągi retro pojadą nie tylko z Nowego Sącza do Chabówki, ale też z Nowego Sącza do Muszyny, Krynicy, Biecza, Gorlic, Tarnowa, Tuchowa i Żabna.

Ponadto, w wakacyjne weekendy PKP Cargo uruchamia przejazdy na krótkiej trasie z Chabówki do Kasiny Wielkiej. Dzięki temu, na trasie kolejowej Nowy Sącz – Chabówka będzie można zobaczyć aż dwa różne składy retro.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE