W Starym Sączu budują nową ulicę. Bedzie lepszy dojazd do Strefy Aktywności Gospodarczej

2020-11-30 12:00
roboty drogowe
Autor: Michał Rejduch

Nowa ulica powstanie w Starym Sączu. Ma ona połączyć obwodnice miasta ze Strefą Aktywności Gospodarczej. Na obwodnicy powstanie rondo, co znacznie ułatwi kierowcom włączanie się do ruchu. Prace już ruszyły.

Łatwiej i szybciej dojedziemy do Strefy Aktywności Gospodarczej w Starym Sączu i do centrum miasteczka. Trwa budowa nowej drogi, która połączy się z obwodnicą Starego Sącza. Cześć trasy jest już gotowa. W przyszłości ulica ma poprowadzić dalej do osiedla Słonecznego, co znacznie ułatwi dojazd mieszkańcom bez przejeżdżania przez centrum miasta.

Obecnie trwające prace dotyczą kolejnego odcinka drogi z jej włączenie do drogi wojewódzkiej – wyjaśnia Jacek Lelek, Burmistrz Starego Sącza. - Rondo, które będzie tam wybudowane pozwoli na włączenie ruchu od strony miasta a także umożliwi dostęp do tej części naszej gminy, która leży pomiędzy drogą wojewódzką a rzeką Poprad.

Nowe rondo w Nowym Sączu

Nowa ulica już ma swojego patrona. Został nim kardynał Stefan Wyszyński. Droga razem z rondem na obwodnicy Starego Sącza będzie gotowa w pierwszej połowie przyszłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE