W sobotę wielkie sprzątanie brzegów Kamienicy. Dołączyć może każdy chętny

2021-04-22 7:30 MR
sprzatanie śmieci
Autor: www.pixabay.com

Tym razem wybiorą się nie na górskie szlaki, ale nad rzekę. Nie będzie to też odpoczynek. Na sobotę, 24 kwietnia przewodnicy Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego z Nowego Sącza zaplanowali wielkie sprzątanie brzegi Kamienicy. Do tej nietypowej akcji może dołączyć każdy. Sprawdź jak to zrobić.

Dostaną rękawiczki, worki na śmieci i ruszą sprzątać brzegi Kamienicy w Nowym Sączu. Mowa o członkach sadeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, którzy w sobotę organizują wielką akcję sprzątania. Do wspólnej akcji zapraszają mieszkańców Nowego Sącza. Dołączyć może każdy chętny.

Marchew – dlaczego warto jeść marchewkę?

Ścieżka rekreacyjna nad Kamienicą stała się miejscem, gdzie dużo osób spędza wolny czas. Chcemy, żeby to miejsce było bardziej przyjazne dla naszych mieszkańców. Chcemy posprzątać odcinek od mostu 700-lecia do kładki wiszącej w okolicy salonu meblowego i supermarketu. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą się przyczynić do lepszego wyglądu tego miejsca. Każdy uczestnik dostanie worki i rękawiczki – mówi szefowa PTT Beskid z Nowego Sącza Jolanta Augustyńska.

Akcja rusza w sobotę, 24 kwietnia o godzinie 9 na parkingu przy Rondzie Solidarności. To już druga taka akcja sprzątania, którą organizuje PTT. Dwa lata temu przewodnicy razem z wolontariuszami sprzątali brzegi rzeki Dunajec w Nowym Sączu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!