W sobotę otwarcie basenu nad Łubinką. Z kartą nowosądeczanina wstęp za 1 grosz [WIDEO], [GALERIA]

2020-07-31 10:15 MR

Na tę chwile mieszkańcy Nowego Sącza czekali od wielu lat. Od 1 sierpnia będzie można korzystać z odkrytego basenu nad Łubinką w Nowym Sączu. Prace remontowo – budowlane już się zakończyły. Władze miasta zapraszają na otwarcie.

Od kilku lat mieszkańcy Nowego Sącza nie mieli bezpiecznego kąpieliska w mieście. Basen przy ulicy Zdrojowej był nieczynny, bo jego niecka pękła podczas powodzi. Za remont zabrano się dopiero rok temu. Miejsce zmieniło się nie do poznania. Starą nieckę podzielono na dwie części. W jednej stworzono  basen pływacki, w drugiej basen rekreacyjny z rożnymi wodnymi atrakcjami. Jest też mały brodzik dla dzieci, szatnie, a wodę ogrzewają zamontowane na terenie kompleksu solary słoneczne.

Basen nad Łubinką w Nowym Sączu prawie gotowy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Lato za oknem i w kalendarzu, a w basenie nad Łubinką już jest woda. Udowadniamy, że Nowy Sącz potrafi.  Będziemy mieć własny basen na terenie miasta – mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. - Zapraszam już teraz na otwarcie w sobotę o godzinie 10. Będziemy przestrzegać wszystkich zasad sanitarnych.

Basen nad Łubinką udało się wyremontować dopiero kiedy miasto przejęło teren na którym się znajduje. Przez kilka lat basen razem z przylegającym kompleksem hotelowo – restauracyjnym był dzierżawiony przez prywatnego przedsiębiorcę. Po powodzi w 2014 roku i zniszczeniu niecki nie wykonano remontu i basen niszczał. Teraz kąpieliskiem będzie zarządzał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Władze miasta zapowiedziały, że w dniu otwarcia posiadacze karty nowosądeczanina za wstęp zapłacą 1 grosz.