W sądeckich wieżowcach chcą zamknąć zsypy na śmieci. Pomysł oburzył niektórych mieszkańców!

2022-08-18 8:18
Wieżeowiec na osiedlu Gołąbkowice w Nowym Sączu
Autor: Michał Rejduch Wieżeowiec na osiedlu Gołąbkowice w Nowym Sączu

Taki pomysł ma Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowym Sączu. Wielu lokatorów wieżowców, mimo obowiązkowej segregacji śmieci i kontenerów na papier, szkło, plastik i odpady zmieszane ustawione przy blokach, nadal te śmieci wyrzuca do zsypu. Spółdzielnia może za to zapłacić karę, którą obciąży lokatorów. Dlatego też jest pomysł zamknięcia zsypów.

Argument oszczędności przemówi?

Koniec korzystania ze zsypów w wieżowcach. Tak może być już za niedługo w Nowym Sączu. Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa chce je zamknąć, bo wielu lokatorów nie segreguje śmieci. Sprawa dotyczy bloków na osiedlach Gołąbkowie i Westerplatte, w których mieszka ponad tysiąc lokatorów. Spółdzielnia do mieszkańców wysłała specjalne ankiety, w których informowała o ewentualnym wzroście kosztów za odbiór odpadów i z pytaniem, czy wolą płacić mniej, a śmieci wyrzucać do kontenerów przy bloku.

Roztańczona starówka w Nowym Sączu

Poprosiliśmy mieszkańców o odniesienie się do sprawy, czyli czy chcą, aby zsypy były zamknięte i czy będą odpowiednio segregować śmieci, czy też pozostawiamy czynne leje zsypowe i mieszkańcy z pełną świadomością będą płacić więcej za wywóz śmieci. Na blisko 500 tych oświadczeń, 457 osób jest za definitywnym zamknięciem lejów zsypowych – wyjaśnia nam kierownik ZAB nr 3 Grzegorz Sowa.

Sonda
Czy segregujesz śmieci?

Z 10 piętra na piechotę do kontenera

Mieszkańcy wieżowców na Gołąbkowicach na temat likwidacji zsypów zdania mają podzielone. Jedni uważają, że to dobry pomysł, bo trzeba segregować śmieci, a pomysł zamknięcia zsypów uważają za dobry, bo często wydobywa się z nich nieprzyjemny zapach. Inni, zwłaszcza starsi twierdzą, że to bardzo zły pomysł. Posłuchaj, co mówią.

POSŁUCHAJ: Co mieszkańcy wieżowców sądzą o zamknięciu zsypów?

Sprawa ma się wyjaśnić w najbliższych tygodniach. Tu warto dodać, że zsypy kilka lat temu zlikwidowano w blokach na osiedlu Millenium. Tam mieszkańcy w większości zdecydowali, że wolą płacić mniej za wywóz śmieci.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE