W poniedziałek uczniowie z Nowego Sącza wracają do szkół. Na razie w trybie hybrydowym

2021-05-12 8:00
szkoła sala
Autor: Michał Rejduch

Wielu z nich ostatni raz w szkole było w połowie października. Od tamtego czasu uczyli się przed komputerem. Uczniowie starszych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych w poniedziałek znowu usiądą w szkolnych ławkach. Na początek zaplanowano naukę w trybie hybrydowym.

Oznacza to, że połowa uczniów będzie uczyć się normalnie w szkole, a druga połowa w domach przed komputerem, w kolejnym dniu, albo tygodniu nastąpi zmiana. Szkoły różnie podchodzą do tego tematu i tak naprawdę, to od dyrektora zależy, jak będzie wyglądała nauka hybrydowa. W jednej z największych szkół w Nowym Sączu I LO podział jest prosty.

MOK z Nowego Sącza sprzedaje kostiumy teatralne

Podzieliliśmy klasy, tak, żeby połowa miała zajęcia w szkole, druga połowa w tym samym czasie lekcje online. Tak będzie w pierwszym tygodniu, a w kolejnym nastąpi zmiana. Klasy, które realizowały zajęcia w trybie stacjonarnym będą uczyć się zdalnie – mówi dyrektor I LO w Nowym Sączu Andrzej PADULA.

Nauka hybrydowa w szkłach ponadpodstawowych zaczyna się w poniedziałek, 17 maja. Razem z uczniami liceów i techników do nauki w szkołach w trybie hybrydowym wrócą także uczniowie klas 4 – 8 szkół podstawowych. Po 29 maja wszyscy uczniowie wrócą do nauki w trybie stacjonarnym.

Posłuchaj: Rozmowa z Andrzejem Padulą, dyrektorem I LO w Nowym Sączu
Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE