W poniedziałek ruszają „Bezpieczne wakacje”. Atrakcji dla młodych sądeczan nie zabraknie

2020-06-26 16:29 Michał Rejduch
Konferencja prasowa, podczas której zapowiedziano szczegóły akcji Bezpieczne Wakacje
Autor: Michał Rejduch Konferencja prasowa, podczas której zapowiedziano szczegóły akcji Bezpieczne Wakacje

Mimo zagrożenia korona wirusem, Nowy Sącz nie rezygnuje z akcje „Bezpieczne Wakacje”. Zorganizowane zajęcia dla młodziezy, która pozostaje przez dwa miesiące w domu ruszą już w poniedziałek. Do akcji włączyły się miejskie jednostki.

Podobnie jak przed rokiem, dla tych, którzy nie wyjadą na letni wypoczynek miasto planuje zorganizować różne zajęcia czy atrakcje. W tym roku do akcji zaangażują się między innymi świetlice osiedlowe i Pałac Młodzieży, które będą oferować warsztaty dla dzieci i młodzieży.

- To jednak nie wszystko. Mamy dla naszych najmłodszych mieszkańców małą niespodziankę. Będzie to coś czego jeszcze do tej pory nie było – mówiła podczas konferencji prasowej zastępca prezydenta Nowego Sącza Magdalena Majka. - Zdajemy sobie sprawę z sytuacji z jaką mamy do czynienia, chodzi o epidemię koronawirusa, ale "Bezpieczne Wakacje" będą nie tylko bezpieczne, ale również ciekawe.

Wystawa obrazów z prywatnej kolekcji w muzeum w Nowym Sączu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Do akcji włączył się między innymi Pałac Młodzieży z Nowego Sącza, który codziennie proponuje zajęcia w innym bloku tematycznym.

- W poniedziałki zaplanowano zajęcia wokalne, we wtorki zajęcia podczas których młodzież lepiej i bliżej pozna sądecki folklor. W środy odbędą się zajęcia z modelarstwa kartonowego czy druku 3D, w czwartki zaplanowano zajęcia stopowe. W piątki mają się odbywać spotkania z teatrem – mówiła Milenia Małecka – Rogal, dyrektor Pałacu Młodzieży.

Na zajęcia w Pałacu Młodzieży można się już zapisywać w sekretariacie placówki. Wakacyjne zajęcia zaplanowano także w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.

Posłuchaj Magdaleny Majki, zastępcy prezydenta Nowego Sącza o akcji Bezpieczne Wakacje