W Nowym Sączu trwa głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego

2021-09-20 7:00
Budżet obywatelski
Autor: www.nowysacz.pl

Każdy z nas może zdecydować co zmienić w swojej okolicy. W Nowym Sączu trwa głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jak i gdzie można głosować i do kiedy? Podpowiedzi znajdziecie poniżej.

Mieszkańcy Nowego Sącza znowu mają głos. Chodzi o Budżet Obywatelski na 2022 rok. Tym razem można wybierać spośród 100 przeróżnych projektów, a do podziału na wszystkie sądeckie osiedla około 3,5 miliny złotych. Głosowanie już ruszyło i potrwa do 24 września.  Głosować można przez na stronę www.bo.nowysacz.pl, ale też w dziewięciu punktach w mieście.

W Tarnowie powstała rzeźba znanego pianisty!

Mamy dwa stałe punkty, gdzie od dziś (piątek, 17 września) dyżurują urzędnicy, którzy pomogą wypełnić formularze. Takie punkty działają w Centrum Informacji Turystycznej oraz w Sądeckim Urzędzie pracy. Ponadto mamy tak zwane punkty ruchome, które będą czynne na danym osiedlu raz w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy wracający z pracy mogą oddać tam głos, ale też osoby, które nie mają dostępu do internetu czy komputera. – wyjaśnia Piotr Lachowicz sekretarz Nowego Sącza.

Jednodniowe punkty działają w siedzibie zarządu osiedla Helena, sala bankietowa Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, świetlica osiedlowa „Nawojowska”, siedziba zarządu osiedla Gorzków, siedziba zarządu osiedla Zabełcze, Świetlica osiedlowa „Centrum” oraz świetlica osiedlowa „Kilińskiego”.

Sonda
Czy taka fryzura postarza?

W głosowaniu mogą brać udział osoby zameldowane na pobyt stały albo czasowy w Nowym Sączu, osoby, które są wpisane do rejestru wyborców w Nowym Sączu, a także takie, które nie są ani zameldowane, ani nie zostały wpisane do rejestru wyborców, ale złożą oświadczenie w urzędzie miasta, że mieszkają na terenie Nowego Sącza. Głosowanie potrwa do piątku, a projekty, które zwyciężyły na poszczególnych osiedlach, poznamy 1 października. Do podziału czeka trzy i pół miliona złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE