W Nowym Sączu ruszyło Święto Dzieci Gór [FILM, ZDJĘCIA]

2022-07-25 11:00

Mieszkańcy Nowego Sącza znowu mogą bliżej poznać kulturę i folklor różnych zespołów. W mieście rozpoczęła się 29. edycja Święta Dzieci Gór. Podobnie, jak wcześniej krótkie prezentacje odbywają się na Rynku. Koncerty główne tym razem w Amfiteatrze.

Krótkie prezentacje na Rynku, koncert główny w Amfiteatrze

W tegorocznej edycji Święta Dzieci gór bierze udział sześć grup zza granicy i piec z Polski. Zespoły łączą się w pary, wspólnie spędzają czas, uczą się własnej kultury, a także występują ze sobą na jednej scenie. Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu jest organizowane już po raz 29. Tradycyjnie rozpoczęło się ono od korowodu, który w niedziele przeszedł ulicami Nowego Sącza. Rozpoczął się on w Rynku, a zakończył w Amfiteatrze, gdzie zespoły zaprezentowały się na scenie.

Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu

W tym roku mamy jedenaście zespołów. Święto Dzieci Gór otwiera grupa Sądeczanie z Nowego Sącza. Jej parą festiwalowa jest zespół z ČIUČIURUKS z Litwy. Wtorek to dzień, w którym na scenie zobaczymy Małych Słopniczan ze Słopinic oraz rumuńską grupę Mugurelul. W środę wystąpi zespół Honaj z Dursztyna oraz bułgarski zespół Pletenista. W czwartek będziemy mieli okazje zobaczyć prezentacje słowackiego zespołu PODPOĽANČEK oraz Małych Szczyrzycan, a w piątek prezentacje trzech grup – Małych Maniowian oraz zespołów z Chorwacji i Ukrainy – mówi Piotr Gąsienica z MCK Sokół, które organizuje festiwal.

Sonda
Czy fascynuje cię taniec?

Festiwal jest jednym z największych w Polsce, który promuje kulturę ludową i folklor. Zaproszone zespoły tworzą pary, które potem wspólnie spędzają czas i występują na jednej scenie. Krótkie prezentacje można zobaczyć na scenie przed ratuszem. Zaczynają się one o godzinie 11. Koncerty główne zespołów startują w Amfiteatrze o godzinie 18. Program znajdziecie TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE