Darmowe posiłki dla seniorów. W Nowym Sączu rusza „poczta obiadowa”

i

Autor: www.pixabay.com Darmowe posiłki dla seniorów. W Nowym Sączu rusza „poczta obiadowa”

Pomoc dla potrzebujących

W Nowym Sączu ruszyła poczta obiadowa dla osób starszych

2023-06-02 7:23

Od dawna zapowiadany pilotażowy projekt, który realizuje fundacja Biedronki, ruszył w Nowym Sączu. Chodzi o „Pocztę obiadową”. Program zakłada wsparcie osób po 70. roku życia z niskimi dochodami. Wolontariusze dostarczą im dwa ciepłe obiady w tygodniu.

Nowy Sącz. Ruszyła "Poczta obiadowa"

„Poczta obiadowa” dla osób starszych ruszyła w Nowym Sączu. To akcja Fundacji Biedronki, która w Nowym Sączu koordynuje Stowarzyszenie Sursum Corda. Do końca października najbardziej potrzebujące osoby z Nowego Sącza raz w tygodniu będą dostawać dwa dwudaniowe ciepłe posiłki składające się z zupy i drugiego dania. Do projektu dołączyło 30 osób z Nowego Sącza.

Festiwal Roślin w Nowym Sączu

Tym osobom pomagamy już od 29 maja. Projekt potrwa do końca października. W tym terminie firma cateringowa dostarczać im będzie posiłki. Mamy sygnały, że posiłki są smaczne, że seniorzy są wdzięczni za pomoc – mówi Anna Gądek ze stowarzyszenia Sursum Corda.

Nowy Sącz jest jednym z kilku miast, które dołączyły do projektu. Podobna akcja jest organizowana między innymi w Białymstoku, Łodzi czy Kielcach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE