Masz fajne pomysły dla swojego osiedla. Postaraj się o pieniądze. Czas jeszcze jest!

2021-05-29 11:22 DR
W Nowym Sączu ruszyła kolejna edycja budżetu obywatelskiego
Autor: Dariusz Ryś W Nowym Sączu ruszyła kolejna edycja budżetu obywatelskiego

To już ostatnia szansa na zgłoszenie projektu do Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza na 2022. Na pomysły mieszkańców urząd czeka tylko do końca miesiąca. Najlepiej skorzystać z formularza internetowego.

W tym roku na miejski budżet obywatelski Nowy Sącz przeznaczył też więcej pieniędzy niż w 2020. Tym razem do podziału na wszystkie osiedla przewidziano ponad 3,5 miliona złotych.

Wnioski do budżetu obywatelskiego można składać w dwóch formach. Za pośrednictwem strony internetowej, pod adresem www.bo.nowysacz.pl lub na tradycyjnych formularzach papierowych, które można pobrać także z tej strony. Warto pamiętać, że każdy projekt musi mieć poparcie przynajmniej jednej osoby - mówi Piotr Lachowicz z urzędu miasta Nowego Sącza. 

Posłuchaj Piotra Lachowicza z urzędu miasta Nowego Sącza

Na pomysły mieszkańców Nowego Sącza urząd miasta czeka do 31 maja. Potem do 31 lipca wnioski będą sprawdzane i weryfikowane, do 31 sierpnia mamy poznać listę projektów, które przejdą do głosowania. Samo głosowanie zaplanowano pomiędzy 15, a 22 września. Kto wygra, to okaże się do pierwszego października.

W 2020 roku do wyboru były 73 projekty, a do realizacji wybrano 29.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl