Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu

W Nowym Sączu rusza Festiwal „Iubilei Cantus”. Sprawdź program!

2021-11-08 8:11

Będzie jazzowo, ale też poważnie. W poniedziałek, 8 listopada zaczyna się Festiwal „Iubilei Cantus”, który w Nowym Sączu organizowany jest od 27 lat. Mieszkańcy mogą posłuchać różnych koncertów.

Festiwal przypomina ważne rocznice

Pierwszą edycję festiwalu zreorganizowano w 1995 roku w listopadzie. Jest to miesiąc, który dla Nowego Sącza ma ważne znaczenie. To właśnie 8 listopada przypada rocznica lokacji miasta. Kolejną ważną rocznicą jest 11 listopada. Festiwal ma za zadanie przypominać ważne daty. Tak tez będzie w tym roku.

Pałac Kultury zazielenił się dla uchodźców

27 lat temu, kiedy organizowaliśmy pierwszy festiwal, niewielu sądeczan pamiętało, że 8 listopada Nowy Sącz obchodzi swoje urodziny. W tym roku obchodzimy 729 rocznicę lokacji. Dodatkowo kolejną ważną datą jest 11 listopada, czyli święto niepodległości i również w tym roku chcemy o nim przypomnieć — mówi Liliana Olech z nowosądeckiego Sokoła.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Stąd koncerty, których będzie można posłuchać w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. 8 listopada o godzinie 19 będzie to koncert „Sądecki Jazz”, w którego trakcie usłyszymy kompozycje jazzowe autorstwa Marceliny Gawron oraz muzyków towarzyszących. 11 listopada coś dla siebie znajdą fani muzyki poważnej. Utwory Fryderyka Chopina, Miłosza Magina, Ignacego Jana Paderewskiego, Zygmunta Stojowskiego, Józefa Wieniawskiego zagra Michał Karol Szymanowski. Ostatnim koncertem będzie koncertu urodzinowy zatytułowany „100 lat Astora Piazzolli”, w którego trakcie zespół Tango Bridge zagra utwory Astora Piazzolli. Ten koncert odbędzie się 30 listopada w MCK Sokół.

Sonda
Lubisz chodzić na koncerty?