Za nami Kiermasz Staroci. Zobacz, jakie cuda można było tam znaleźć [FILM, ZDJĘCIA]

2020-10-11 12:48

W miniony weekend Miasteczku Galicyjskim zorganizowano Kiermasz Staroci. Fatalna pogoda, żółta strefa oraz mnóstwo ograniczeń nie zniechęciły odwiedzających i wystawców. Swoje kolekcje pokazało 25 wystawców z całej Polski. Sporo osób przyjechało tu w konkretnym celu.

Głównym celem odwiedzających było znalezienie nietypowych ozdób do swojego domu czy mieszkania. Jak się okazało, było w czym wybierać. Wystawcy przywieźli ze sobą masę ciekawych przedmiotów z duszą. Stare lampy, porcelanowe przedmioty, ozdoby, meble i skrzynie to tylko niektóre z przedmiotów, które można tam podziwiać.

Kiermasz staroci w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu

Przez wiele lat podróżowałam po całej Europie od domu do domu i zdobywałam te rzeczy. Również na targach. Największy sentyment mam do krzesła, które ma ponad 100 lat. Jest bardzo ładne, idealnie pasuje do biurka, pięknie wykonane i wygodne – mówi kolekcjonerka Jola Gawryszak, która do Nowego Sącza przyjechała z Kraśnika.

Odwiedzający Kiermasz Staroci przyszli w konkretnym celu. Kupić coś do domu, lub do swoich domowych kolekcji.

Bardzo lubię stare rzeczy, szukam czegoś związanego z militariami. Wystawcy mają świetny asortyment, można przyjść, zobaczyć, dotknąć, potargować się. Dużo lepiej kupować na takim kiermaszu niż w internecie, bo widzimy przedmiot na żywo – powiedział nam Albert Nowak z Nowego Sącza.

Niektórzy wystawcy chcą się podzielić z innymi swoimi kolekcjami.

Przywiozłem dziś stare monety, banknoty, które pochodzą z mojej prywatnej kolekcji, być może komuś się przydadzą, poza tym mam też żołnierzyki ołowiane i metalowe – mówi kolekcjoner Krzysztof Świerczek.

W ramach Kiermaszu Staroci zorganizowano także akcje „Drugie życie książki”, polegającą na wymianie przeczytanych książek.

POSŁUCHAJ: Odwiedzający i wystawcy na Kiermaszu Staroci w Miasteczku Galicyjskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE