Nielegalne automaty do gier w Starym Sączu

i

Autor: KMP Nowy Sącz Nielegalne automaty do gier w Starym Sączu

Grożą im wysokie kary

W akcji policja i celnicy. Nielegalne automaty do gier w Starym Sączu

2023-03-22 17:31

Skonfiskowanie nielegalnych urządzeń do gier hazardowych oraz przedstawienie zarzutów 34-latkowi. Taki jest efekt wspólnych działań, które w gminie Stary Sącz przeprowadzili wspólnie sądeccy policjanci oraz funkcjonariusze małopolskiego urzędu celno-skarbowego.

Kilka dni temu policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej policji w Nowym Sączu oraz funkcjonariusze małopolskiego urzędu celno-skarbowego w Krakowie sprawdzili jedne z lokali na terenie gminy Stary Sącz, gdzie nielegalnie były organizowane gry hazardowe.

Jedna osoba usłyszała zarzuty pomocnictwa w prowadzeniu nielegalnych gier hazardowych. Oprócz wysokiej grzywny grozi za to również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Dodatkowo za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych nakładana jest również kara administracyjna w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu – mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto wcielał się w rolę Rysia w serialu "13 Posterunek 2"?

Służby przypominają, że kary finansowe grożą nie tylko właścicielowi automatów, ale też najemcy i właścicielowi lokalu, w którym urządzane są gry na automatach hazardowych.

Sprawę nielegalnego hazardu w Starym Sączu wyjaśnia teraz małopolski urząd celno-skarbowy w Krakowie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE