Wracają tymczasowe kontrole na granicy ze Słowacją

i

Autor: KODG Wracają tymczasowe kontrole na granicy ze Słowacją

region

Uwaga! Wróciły tymczasowe kontrole na granicy ze Słowacją

2023-10-03 17:52

To ważne wiadomości dla kierowców i turystów. Wróciły tymczasowe kontrole na granicy polsko-słowackiej. Na początek na 10 dni, ale z możliwością przedłużenia na kolejny okres.

To oznacza, że granicę Polski i Słowacji będzie można przekraczać tylko w wyznaczony miejscach. Taki punktów jest 11. Są to zarówno przejścia drogowe, jak i kolejowe. 

Należy posiadać przy sobie i okazywać funkcjonariuszom dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy państwowej, w przypadku obywateli państw członkowskich UE będą to paszport albo dowód osobisty - przypomina Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Osobowe i towarowe przejścia graniczne w regionie sądeckim i na Podhalu są między innymi w  Muszynie, Muszynce, Piwnicznej Zdroju, Jurgowie, oraz Chyżne.

Jak dobrze pamiętasz serial "Janosik"? Quiz dla fanów nieustraszonego zbójnika!

Pytanie 1 z 10
Jak miała na imię ukochana Janosika?

Jest też 11 miejsc, gdzie granicę polską – słowacką będzie można przekraczać pieszo. Jest to między innymi przejście w Koniecznej, Leluchowie, Niedzicy, Łysej Polanie, Chochołowie czy Winarczykówce.

Przywrócenie kontroli granicznej jest związane z falą nielegalnych imigrantów, którzy próbują przedostać się do naszego kraju właśnie ze strony Słowacji.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE