Uwaga kierowcy. Tunel na „Zakopiance”  będzie zamknięty. To przez ćwiczenia, które tam zaplanowano

i

Autor: GDDKiA oddział w Krakowie Uwaga kierowcy. Tunel na „Zakopiance” będzie zamknięty. To przez ćwiczenia, które tam zaplanowano

region

Uwaga kierowcy. Tunel na „Zakopiance” będzie zamknięty!

2023-12-11 17:55

To są ważne wiadomości dla kierowców, którzy we wtorek, 12 grudnia wybierają się na Podhale. Lepiej nie jechać tam zakopianką, a inną drogą. To przez ćwiczenia, które zaplanowano w tunelu pod Luboniem Małym na Zakopiance.

Tunel pod Luboniem Małym będzie zamknięty we wtorek, 12 grudnia od godziny 10 do 14. W tym czasie samochody będą kierowane objazdami, który wytyczono okolicznymi drogami krajowymi i wojewódzkimi.

Jadąc w kierunku Rabki na węźle Lubień trzeba zjechać na drogę wojewódzką numer 968 prowadzącą do Mszany Dolnej. W Mszanie skręcamy w prawo, na drogę krajową numer 28, którą dojeżdża się do węzła Skomielna Biała i trasy S7. Samochody jadące w kierunku Krakowa na węźle Skomielna Biała muszą zjechać na drogę krajową 28 w kierunku Mszany Dolnej, a następnie skręcić w lewo na drogę wojewódzką, która prowadzi do węzła Lubień.

Tunel na Zakopiance to część drogi ekspresowej S7, która równocześnie wchodzi w skład Transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Przepisy dotyczące bezpieczeństwa tuneli na tego rodzaju trasach nakładają na nas obowiązek przeprowadzenia co roku ćwiczeń dla personelu tunelu i służb ratunkowych. Nasz tunel funkcjonuje już od ponad roku, ostatnie ćwiczenia przeprowadziliśmy w nim tuż przed jego otwarciem - mówi Kacper Michna z krakowskiego oddziału GDDKiA

Jak dobrze pamiętasz mijający rok? Oto 150 pytań z 2023 r. Sprawdź się!

Pytanie 1 z 150
Na początku coś prostego. O tej kobiecie było głośno w 2023 r. Kogo widzisz na zdjęciu?
Caroline Derpieński

W ćwiczeniach wezmą udział strażacy, medycy, policjanci oraz pracownicy Centrum Zarządzania Tunelem, Wydziału Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Sprawdzane będzie funkcjonowanie systemów ratowniczych tunelu, a także koordynacja działań różnych służb.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!