Nowa sygnalizacja świetlna pojawi się w mieście.  Montaż właśnie się kończy

i

Autor: Dariusz Ryś Nowa sygnalizacja świetlna pojawi się w mieście. Montaż właśnie się kończy

Uwaga Kierowcy. Czekają was duże zmiany. Nowa sygnalizacja świetlna pojawi się w mieście

2020-12-17 18:30

Jest szansa, że będzie bezpieczniej na jednym z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Nowym Sączu. Chodzi o miejsce, gdzie spotykają się ulice Mickiewicza i Jagiellońska.

To właśnie tam bardzo często dochodzi do wypadków i kolizji drogowych. Czasem bardzo groźnych. Miasto na różne sposoby próbowało poprawić tam bezpieczeństwo, ale bez skutku. Nie pomogło ani nowe oznakowanie, ani duże, jaskrawe tablice.  

Nowy Sącz ma już świąteczne dekoracje

Dlatego na tym skrzyżowani pojawi się nowa sygnalizacja świetlna, która będzie sterować ruchem pieszych i samochodów. Montaż urządzeń właśnie się kończy. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to sygnalizacja będzie włączona jeszcze w grudniu.

To bardzo niebezpieczne skrzyżowanie. Po wielu próbach nadszedł czas na montaż sygnalizacji świetlnej. Będzie to sygnalizacja, która dostosuje się do panującego ruchu. Chcemy utrzymać płynność ruchu, jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo – mówi prezydent Nowego Sacza Ludomir Handzel

Wykonane będzie też nowe oznakowanie pionowe i poziome. Nowością będzie też lewoskręt w ulicę Mikielewicza, który ma upłynnić ruch samochodów w tej części miasta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE