Rusza budowa powiatowego centrum sportu w Marcinkowicach

i

Autor: Maria Olszowska starostwo powiatowe w Nowym Sączu Rusza budowa powiatowego centrum sportu w Marcinkowicach

Umowa podpisana. Rusza budowa powiatowego Centrum Sportu w Marc

2023-02-16 17:39

Już w najbliższych dniach zacznie się budowa Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Umowa z firmami, które będą pracować w terenie już jest podpisana. W sumie będzie to konsorcjum trzech firm.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w najbliższy poniedziałek wykonawca wejdzie na plac budowy. Roboty mają kosztować około 12 milionów złotych. Finał planuje się na jesień. 

To świetna wiadomość dla mieszkańców Sądecczyzny. We wrześniu tego roku powinniśmy uroczyście otworzyć powiatowe Centrum Sportu, które z działającą już halą i strzelnicą będzie stanowić piękny i nowoczesny kompleks sportowy – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski

Na miejscu powstanie między innymi basen pływacki, boisko wielofunkcyjne, kort tenisowy, bieżnia, skocznia do skoku w dal, boisko do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem oraz boisko do squasha. Obok zaplanowano też chodnik i parkingi, a także siłownie plenerową.

Czy ten władca był królem Polski? Przy 7 pytaniu przetrzesz oczy ze zdumienia!

Pytanie 1 z 10
Czy Mieszko I był królem Polski?

Powiatowe Centrum Sportu powstanie obok hali sportowej i strzelnicy sportowej, które w Marcinkowicach działają od listopada ubiegłego roku. Obiekt znajduje się przy Zespole Szkół w Marcinkowicach.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE