Ulica Magazynowa w Nowym Sączu doczeka się remontu

i

Autor: Darek Ryś Ulica Magazynowa w Nowym Sączu doczeka się remontu

Ulica Magazynowa doczeka się remontu. Kiedy ruszą prace?

2023-02-08 16:30

Będzie remont kolejnej ulicy w Nowym Sączu. Tym razem chodzi o ulicę Magazynową. Część pieniędzy na takie prace miasto dostało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zgodnie z planem prace w terenie mają ruszyć w połowie tego roku, a zakończą się w maju 2024. Remontu doczeka się cała ulica Magazynowa od ulicy Wiśniowieckiego do Alei Piłsudskiego. W sumie to około 600 metrowy odcinek.

Przy ulicy Magazynowej w Nowym Sączu mieści się wiele firm, magazynów, a także dużych sklepów i hurtowni. Każdego dnia przejeżdża tamtędy wiele samochodów. Ulica jest mocno zniszczona.

Posłuchaj mieszkańców Nowego Sącza

Remont ulicy Magazynowej w Nowym Sączu ma kosztować ponad 3 miliony złotych. Rządowy Fundusz Dróg dokłada prawie półtora miliona.

Ulica Magazynowa nie jest jedyną, którą w tym roku chce przebudować miasto. W planach jest też remont kolejnej części ulicy Grodzkiej. Będzie to kawałek od skrzyżowania z Alejami Wolności i Batorego do skrzyżowania z ulicą Nawojowską, Rejtana i Długosza.

Nowe rondo ma też powstać na skrzyżowaniu ulicy 1 Brygady i Freislera. W planach jest też remont Nowochruślickiej i Barbackiego.

QUIZ. Wiosenne kwiaty w doniczkach - czy na pewno je rozpoznasz?

Pytanie 1 z 10
Jak nazwają się te wdzięczne kwiaty doniczkowe, które wnoszą do naszych mieszkań powiew wiosny
Prymulki

W Nowym Sączu w remoncie cały czas jest ulica Śniadeckich i Nawojowska. Trwa też budowa łącznika pomiędzy ulicą 29 Listopada, a ulicami Jana Pawła II i Smolika.

W tym roku ma się też zakończyć budowa nowego mostu na rzece Kamienicy pomiędzy Nowym Sączem, a gminą Kamionka Wielka.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE