Ukradł rower i wpadł. Okazało się, że na koncie ma kilka innych przestępstw

2021-06-29 12:46
kraty
Autor: KMP Nowy Sącz

27-latek podejrzewany o kradzież roweru został zatrzymany przez sądeckich policjantów. Szybko okazało się, że mężczyzna ma na koncie nie tylko to przestępstwo, ale i 14 innych. Zarzuty usłyszał również jego 30-letni kompan, z którym wcześniej włamywał się do piwnic jednego z bloków.

Kiedy kilka dni temu policjanci patrolujący centrum Nowego Sącza, zauważyli mężczyznę, który siedział obok roweru, dokładnie takiego samego, jaki został skradziony poprzedniej nocy z garażu podziemnego na jednym z sądeckich osiedli. Postanowili to sprawdzić i wylegitymowali mężczyznę. 27-latek zapytany o rower, stwierdził, że kupił go 2 lata temu na Śląsku. Kiedy policjanci porównali jednoślad z opisem skradzionego roweru, który dodatkowo był w sposób szczególny oznaczony przez właściciela, nie mieli wątpliwości, że mężczyzna nie mówił prawdy. Odzyskany rower zabezpieczono, a 27-latek podejrzewany o jego kradzież został zatrzymany. Podczas śledztwa wyszło na jaw, że mężczyzna miał na swoim koncie inne kradzieże.

Trąba powietrzna zerwała dachy w Librantowej koło Nowego Sącza

Funkcjonariusze powiązali 27-latka z inną niezakończoną do tej pory sprawą. Okazało się, że mężczyzna wraz ze swoim 30-letnim kompanem w połowie maja, włamali się piwnic jednego z bloków w centrum Nowego Sącza i okradli je. Ich łupem padł wówczas rower górski, sprzęt wędkarski oraz sprzęt elektroniczny. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów popełnienia 14 przestępstw — kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamania. Skradziony rower górski został odzyskany przez policjantów – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego nowosądeckiej Policji.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów, za które grozi do 10 lat więzienia. Na wniosek sądeckich policjantów prokurator zastosował wobec obu mężczyzn dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE