Udogodnienia dla Ukraińców w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

2022-03-23 7:36
Litery języka ukraińskiego na klawiaturze komputerowej
Autor: Michał Rejduch Litery języka ukraińskiego na klawiaturze komputerowej

Można tu skorzystać z komputera i internetu. Specjalne stanowiska dedykowane uchodźcom z Ukrainy uruchomiła Sadecka Biblioteka Publiczna. Znajdziemy je w dwóch oddziałach biblioteki.

Takich stanowisk w Sądeckiej Bibliotece Publicznej będzie więcej

Na razie po dwa takie stanowiska znajdziemy w oddziale głównym biblioteki przy ul. Franciszkańskiej oraz w filii przy ul. Lwowskiej. Zostały one wyposażone w system operacyjny oraz klawiaturę z literami w języku ukraińskim. Można tu na przykład skorzystać z internetu. Pierwsi chętni już się pojawili.

Nowy Sącz solidarny z Ukrainą. Manifestacja na Rynku

Było już kilka osób, większej liczby spodziewany się w najbliższym czasie. Na razie mamy po dwa takie stanowiska, docelowo w oddziale głównym będzie ich siedem. Można tu skorzystać z internetu, napisać maila, przeglądać strony internetowe - mówi Dorota Wcześny z Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Sonda
Przyjąłeś pod swój dach uchodźcę z Ukrainy?

W najbliższym czasie w bibliotece mają się pojawić też książki w języku ukraińskim, które uchodźcy będą mogli wypożyczać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE