Uczniowie z Nowego Sącza w „Jerusalema Challenge”. Zobacz ZDJĘCIA i FILM z tej akcji!

2021-06-07 12:30

Uczniowie z Nowego Sącza zatańczyli przed ratuszem. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w tanecznym wyzwaniu i zatańczyło układ choreograficzny do piosenki „Jerusalema”. Tym samym Nowy Sącz dołączył do innych miast w Polsce i na świecie, które już ten taniec wykonały. Zobacz jak tańczyli uczniowie sądeckich szkół!

Do tańczących uczniów nowosądeckich szkół dołączyły także władze miasta. Sami uczniowie choreografii uczyli się ze specjalnych filmów instruktażowych, które zostały nagrane kilka tygodni temu. Choreografia jest bardzo łatwa, a utwór, do którego tańczyli sądeczanie rytmiczny i wesoły.

Taneczne wyzwanie na nowosądeckim Rynku

Chcieliśmy coś zrobić dla sądeckiej młodzieży, żeby ich oderwać od komputerów. Wpadliśmy na taki pomysł.  Zostało to bardzo dobrze przyjęte przez uczniów i nauczycieli. Mamy uczniów szkół podstawowych i średnich. Został stworzony specjalny film instruktażowy, z którego uczestnicy mogli nauczyć się kroków, a później próbować i ćwiczyć w małych grupach - mówi  Katarzyna Jankowicz, koordynator projektu.

Wszystko będzie też pokazane na filmie, który był kręcony w różnych miejscach Nowego Sącza. Poniedziałkowy taniec przed ratuszem także nagrano. Będzie to finał filmu. Tu warto dodać, że do Jerusalema Dance Challenge do tej pory w całej Polsce włączyli się policjanci, strażacy, czy medycy. W Nowym Sączu na Rynku zatańczyło blisko 100 osób.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE