Pierwszy skład Młodzieżowej Rady Miasta Nowego Sącza

i

Autor: www.facebook.com/Młodzieżowa-Rada-Miasta-Nowy-Sącz Pierwszy skład Młodzieżowej Rady Miasta Nowego Sącza

Uczniowie szkół decydują kto zasiądzie w Młodzieżowej Radzie Miasta

2021-12-09 8:20

Uczniowie szkół średnich z Nowego Sącza wybierają swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miasta. Do połowy grudnia w szkołach potrwa głosowanie na kandydatów. Ci z największą liczbą zasiądą w Radzie.

Zagłosować może każdy uczeń

Młodzi mieszkańcy Nowego Sącza znowu mają głos. Właśnie ruszyły wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Głosować mogą uczniowie szkół średnich. Wybrani przez nich kandydaci zasiądą w Radzie. W szkołach od kilku tygodni trwa akcja informacyjna i kampania wyborcza. Warto wziąć udział w takim głosowaniu, bo młodzi mają sporo ciekawych pomysłów na zmiany w mieście i właśnie te pomysły Młodzieżowa Rada Miasta przedstawia prezydentowi.

Pociąg wolności pojechał z Nowego Sącza do Chabówki

Jeżeli ktoś tylko chce działać, robić coś, to tu ma taką możliwość. Warto głosować na swoich kandydatów w szkołach. W każdej z nich wyłaniani są kandydaci, oni prowadza kampanię wyborczą. Potem jest głosowanie, w którym wyłaniany jest radny i on trafia do Młodzieżowej Rady Miasta. Z każdej szkoły może być to jedna osoba – wyjaśnia obecny przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Michał Biedroń.

Sonda
Na którego polityka bez prawa jazdy byś zagłosował?

Młodzieżowa Rada Nowego Sącza również ma głos

Radni Młodzieżowej Rady Miasta spotykają się na sesjach, podczas których dyskutują nad różnymi pomysłami dotyczącymi ich szkół, ale też dbają o sprawy swoich rówieśników. Mają także swój budżet i decydują o tym, na co przeznaczyć pieniądze. Młodzieżowa Rada Miasta Nowego Sącza działa od stycznia 2020 roku. Wybory radnych w szkołach zakończą się 15 grudnia. Do Rady wejdzie 17 osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE