Tym razem się udało. Dzielnicowy z Krynicy Zdroju uratował oszczędności mieszkańca uzdrowiska!

2022-06-13 16:15
Dzielnicowy z Krynicy Zdroju uratował oszczędności mieszkańca uzdrowiska!
Autor: KMP Nowy Sącz Dzielnicowy z Krynicy Zdroju uratował oszczędności mieszkańca uzdrowiska!

Ponad 350 tysięcy złotych oszczędności i 54 tysiące złotych wyłudzonego kredytu. Takie pieniądze mógł stracić jeden z mieszkańców Krynicy-Zdroju, do którego zadzwonił oszust przedstawiający się za policjanta.

Kilka dni temu mieszkaniec Krynicy odebrał niepokojący telefon. Rozmówca, który przedstawił się jako policjant z biura śledczego, poinformował 56-latka, że jego oszczędnościom zgromadzonym w banku zagrażają hakerzy i pod pretekstem prowadzonych działań operacyjnych polecił, by mężczyzna udostępnił mu wszystkie dane, w tym hasła i loginy do swoich kont bankowych.

Kiedy tylko dzielnicowy otrzymał informację o oszustwie natychmiast zaczął działać. Policjanci kryminalni razem z pokrzywdzonym szybko udali się do placówek bankowych na terenie Krynicy-Zdroju i Nowego Sącza, w których 56-latek miał oszczędności. Zlecony przelew na kwotę 310 tysięcy złotych oraz ponad 40 tysięcy, które były jeszcze na koncie udało się zablokować. Podobnie jak zaciągnięty kredyt na 54 tysiące złotych. Gdyby nie szybka reakcja policjantów z Krynicy-Zdroju i Nowego Sącza mężczyzna mógł stracić ponad 400 tysięcy złotych – mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Zdenerwowany 56-latek został tak zmanipulowany przez oszusta, że wykonał jego polecenia. Kiedy nieco ochłonął zadzwonił do dzielnicowego, żeby zapytać czy zna funkcjonariusza, z którym rozmawiał i czy rzeczywiście prowadzona jest jakaś tajna policyjna akcja przeciw hakerom.

QUIZ. Matematyka dziecinnie prosta? Wasze pociechy znają odpowiedzi na te pytania

Pytanie 1 z 10
10 + 10 - 10 + 10 = ?

Policjanci przypominają, żeby ani pieniędzy ani danych do bankowości elektronicznej nie przekazywać osobom, których nie znamy oraz nie wpuszczać ich do domu czy mieszkania.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE