Turystyczny hit w Starym Sączu już przyciąga odwiedzających. Zobacz zdjęcia „Leśnego molo”

2021-11-13 14:47

Leśne molo w Starym Sączu przyciąga prawdziwe tłumy. Pokazały to ostatnie tygodnie. Leśne molo, to ścieżka, która prowadzi wśród koron drzew, którą wybudowano na Miejskiej Górze w Starym Sączu.

Co to jest "Leśne molo"?

Nietypowa ścieżka, która powstała na Miejskiej Górze w Starym Sączu jest gotowa już od kilku tygodni. Nadal nie została oficjalnie otwarta, ale turyści już ją odwiedzają. Ścieżka zaczyna się na szczycie góry i prowadzi coraz wyżej wśród drzew na wysokość około 20 metrów. Jest to metalowa konstrukcja z drewnianymi podestami. Na liczącej kilkadziesiąt metrów trasie są różne atrakcje.

Kocie planty w Nowym Sączu po remoncie

Można zobaczyć panoramę Starego Sącza

Idąc na szczyt, gdzie znajduje się punkt widokowy, turyści mijają miejsca do odpoczynku, ale też tunel, z którego można obserwować otaczającą przyrodę i podpatrzeć zwierzęta żyjące w lesie. Odważni mogą wejść na zawieszoną kilkanaście metrów nad ziemią trampolinę. Przy punkcie widokowym ścieżka ma szklany podest. Ze szczytu widać nie tylko Stary Sącz, ale również część Nowego Sącza.

Sonda
Czy odwiedziłeś/aś już Leśne molo w Starym Sączu?

To kolejna atrakcja turystyczna w gminie

Leśne molo to już kolejna po bobrowisku i platformie widokowej w Woli Kroguleckiej atrakcja turystyczna w gminie Stary Sącz. Tu warto dodać, że ścieżka nadal oficjalnie ni została otwarta. Gmina czeka na odpowiednie pozwolenia. Budowa leśnego molo w Starym Sączu kosztowała 6 miliomów złotych. Większą część pieniędzy Stary Sącz dostał z Unii Europejskiej.