Trwają wakacyjne remonty w nowosądeckich szkołach. Czy uda się je zakończyć przed 1 września?

2022-08-19 14:00
Klasa szkolna
Autor: Michał Rejduch Szkolna klasa

Bez obaw – uspokajają urzędnicy nowosądeckiego ratusza. 1 września wszystkie szkoły z Nowego Sącza będą gotowe na przyjęcie uczniów. Remonty, które odbywają się w nich, potrwają do końca wakacji. Niektóre prace są bardzo poważne.

Malowanie sal, wymiana dachu, czy remonty łazienek

Powoli kończą się remonty w sądeckich szkołach. Przed pierwszym września wszystko musi być gotowe na przyjęcie uczniów. W niektórych placówkach to drobne prace kosmetyczne jak malowanie sal, a w innych poważne prace remontowe.

Roztańczona starówka w Nowym Sączu

Remonty w jednostkach oświatowych w wakacje, bo mówimy tu o szkołach i przedszkolach, to głównie malowanie ścian. Są także grubsze remonty, to naprawy dachów, posadzek w salach lekcyjnych, czy na korytarzach szkolnych. Są też drobne remonty toalet, oświetlenia — mówi Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania w nowosądeckim ratuszu.

Sonda
Lubisz swoją szkołę?

I LO w Nowym Sączu ma nowy dach

Jednym z poważniejszych remontów była wymiana dachu w I LO. Pojawiło się tam nowe pokrycie, nowe elementy drewniane, całość została ocielona. W nowym roku szkolnym I LO ma się też pojawić kilka nowości, które mają ułatwić życie niepełnosprawnym uczniom. Będzie to między innymi specjalny podjazd dla wózków. Do potrzeb osób niepełnosprawnych ma też być dostosowana jedna ze szkolnych łazienek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE