Trwa rozbudowa Sądeckiego Hospicjum. W nowym skrzydle znajdzie się miejsce dla 28 osób

2020-09-13 11:03 DR
Rośnie nowe skrzydło przy Sądeckim Hospicjum
Autor: Mieczysław Kaczwiński Rośnie nowe skrzydło przy Sądeckim Hospicjum

Przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu rośnie nowe skrzydło Sądeckiego Hospicjum. Prace budowlane ruszyły kilka tygodni temu i jak na razie idą zgodnie z planem.

Oprócz pomieszczeń dla pacjentów, w nowym skrzydle znajdzie się tez nowa kaplica, sala do rehabilitacji, a także ogród zimowy i sala do większych spotkań. Nowy budynek będzie częściowo niezależny od dotychczasowego, ale połączony specjalnym łącznikiem.

W minionym tygodniu dokończyliśmy wylewanie ławic i ścian fundamentowych, które zostały zaizolowane i ocieplone. Następnie zaczęło się zasypywanie ławic. Samochody z betonem zastąpiły samochody ze specjalnie przygotowanym kruszywem do zasypania ławic. W minionym tygodniu ustawaliśmy szczegóły dotyczących wykonania stolarki okiennej i drzwiowej – mówi Mieczysław Kaczwiński dyrektor Sądeckiego Hospicjum.

Rozbudowa Sądeckiego Hospicjum będzie kosztować 3,5 miliona złotych. Pieniądze na rozbudowę stowarzyszenie, które prowadzi hospicjum wyłoży z własnej kasy. Pieniądze gromadzono od kilku lat. Między innymi ze zbiórek podczas akcji „Pola Nadziei” czy „Ziarnko Gorczycy”. Sporo dołożyli też mieszkańcy miasta i regionu, którzy dzielili się jednym procentem podatku.

Sądeckie Hospicjum działa od 2012 roku. Od tego czasu hospicjum przyjęło już ponad półtora tysiąca osób. Budynek jest jednak za mały i dlatego postanowiono go rozbudować. Nowe skrzydło będzie gotowe za rok.

Łabędzia rodzina – Jezioro Ukiel Olsztyn

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.