Trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Kierowco noga z gazu!

2021-09-12 11:59
Trwa policyjna akcja Bezpieczna droga do szkoły
Autor: KMP Nowy Sącz Trwa policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Uwaga kierowcy. W całym regionie trwa policyjna akcja pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Do końca września w rejonach szkół i przedszkoli spotkamy więcej policyjnych patroli.

Mundurowi sprawdzają jak na drogach zachowują się kierowcy, ale też uczniom podpowiadają jak bezpiecznie dojść do szkoły, a potem wrócić do domu.

Policjanci są nie tylko na drogach, ale też odwiedzają uczniów w szkołach. Na specjalnych zajęciach mundurowi promują podstawowe zasady bezpieczeństwa, a także starają się uwrażliwiać dzieci na niebezpieczne sytuacje, jakie mogą je spotkać w drodze do i ze szkoły.

Podczas prelekcji dzieci dowiadują się jak prawidłowo i bezpiecznie korzystać z drogi. Policjanci również przypominają najmłodszym, że duże znaczenie dla bezpieczeństwa ma używanie elementów odblaskowych, szczególnie w czasie nadchodzących jesiennych dni, kiedy na zewnątrz często panuje deszczowa aura i szybciej zapada zmierzch. Funkcjonariusze wręczają  też pierwszoklasistom elementy odblaskowe, aby idąc do szkoły i wracając z niej, mogli być bardziej widoczni – mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

W minionym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu odwiedzili między innymi szkołę w Rdziostowie, Niskowej, Piątkowej, Małej Porębie, Marcinkowicach, a także Szkołę Podstawową nr 21 i Zespół Szkół Akademickich w Nowym Sączu.

Takich spotkań będzie więcej, bo akcja pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” trwa do końca września.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE