Trwa budowa Powiatowego Centrum Sportu. Takich obiektów inni będą mogli tylko zazdrościć

2021-04-28 18:00 DR
Rośnie centrum sportowe w Marcinkowicach
Autor: Starostwo Powitowe w Nowym Sączu Rośnie centrum sportowe w Marcinkowicach

Zgodnie z planem idą prace na budowie hali sportowej przy Zespole Szkół w Marcinkowicach koło Nowego Sącza. Obok powstanie też nowoczesna strzelnica, a w przyszłości dodatkowe obiekty sportowe.

Obok hali pojawi się między innymi zewnętrzny kompleks sportowy z wielofunkcyjnym boiskiem, kortem tenisowym, bieżnią, miejscem do rzutu oszczepem, pchnięcia kulą i basenem. Całość będzie tworzyła Powiatowe Centrum Sportu.

To największa inwestycja sportowa w historii Powiatu Nowosądeckiego. Cieszę się, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Mury hali widać już z daleka i sporo osób podziwia zaawansowanie robót i ogrom wykonanej pracy. Sporo jeszcze przed nami, ale mam nadzieję, że otworzymy obiekt w czerwcu przyszłego roku – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski

Z nowego centrum sportowego będą mogli korzystać zarówno uczniowie szkoły w Marcinkowicach, ale też zawodnicy oraz okoliczni mieszkańcy.

Najszybciej zakończy się budowa hali sportowej ze strzelnicą . Te obiekty powinny być gotowe na przełomie maja i czerwca przyszłego roku. Budowa pozostałych obiektów ma się zakończyć do połowy 2023 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl