Tropikalne upały w Nowym Sączu. Sprawdź jak o siebie zadbać, kiedy jest bardzo gorąco

2021-06-17 7:38
Niebezpieczne upały do 50 stopni! Od piątku zmarło ponad 130 osób!
Autor: MR

Przedsmak prawdziwego lata poczują mieszkańcy Nowego Sącza. W naszym regionie będzie słonecznie i bardzo ciepło. Lekarze ostrzegają, że na upały mogą nam zaszkodzić. Dlatego warto o siebie odpowiednio zadbać w najbliższych dniach.

Tropikalne upały nadciągają do małopolski. W najbliższych dniach na termometrach w Nowym Sączu zobaczymy nawet 30 stopni. W weekend temperatura przekroczy trzydziestkę. Takie prognozy mieszkańcom Nowego Sącza raczej nie przeszkadzają, bo na lato czekało wiele osób. Lekarze z kolei przypominają o tym, że wysokie temperatury mogą być dla nas niebezpieczne.

Najprzystojniejsi aktorzy z tureckich seriali. TOP10 | ESKA XD - Hotplota #24

Podstawową sprawą w trakcie upałów jest uzupełnianie płynów. Nasz organizm jest zbudowany w około 70 procentach z wody. Dlatego w trakcie upałów, powinniśmy pić dużo wody. Osoby starsze nie powinny długo przebywać na słońcu. Nie zapominajmy też o nakryciu głowy i odpowiednim ubraniu się, tak, żebyśmy się nie przegrzewali – radzi doktor Andrzej Fugiel.

W czasie upałów szczególne muszą uważać także dzieci. Nie zapominajmy też o naszych zwierzętach, które powinny mieć zapewniony dostęp do wody. Osoby, które długo przebywają na słońcu, powinny używać kremów z filtrem do opalania, żeby uniknąć poparzeń skóry.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE