Trąba powietrzna nad Librantową. Straty mogą być ogromne. Zobacz ZDJĘCIA i FILM

2021-06-24 19:29

Takiej wichury nie było tu nigdy — mówią mieszkańcy LIBRANTOWEJ w powicie nowosądeckim, przez którą w czwartek po południu przeszła nawałnica z silnym wiatrem, deszczem i gradem. Żywioł łamał drzewa, zrywał linie energetyczne, ale też dachy z domów czy budynków gospodarczych.

Straty mogą być ogromne sięgać dziesiątek, a nawet setek tysięcy złotych. Mieszkańcy Librantowej koło Nowego Sącza mówią, że to wszystko trwało dosłownie chwilę.

Fatalne skutki trąby powietrznej w Librantowej

Czegoś takiego nie widziałam i nie przeżyłam nigdy. To było jak w filmie. Drzewa latały jak papierowe kartki, one dosłownie były wykręcane. Sąsiadom zerwało cały dach z domu i od stodoły. Poszkodowanych jest kilkanaście osób. To jest dramat – powiedziała nam jedna z mieszkanek Librantowej.

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."

Na miejsce wezwano kilkanaście jednostek straży pożarnej. Pojawili się także strażacy ochotnicy z jednostek z całego powiatu. W Librantowej zerwany został także dach kościoła i kaplicy. Wichura nie ominęła także Nowego Sącza. Wiatr na ulice powalił wiele drzew. Pod wodą znalazło się wiele ulic, którymi nie można było przejechać.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE