To prawdziwa plaga. Nie pomagają prośby, ani groźby. Suche trawy nadal płoną

2021-04-12 16:07 DR
Nadal palą się suche trawy.  Takie pożary są prawdziwą plagą ostatnich dni
Autor: OSP Maszkowice Nadal palą się suche trawy. Takie pożary są prawdziwą plagą ostatnich dni

Szkodzą przyrodzie, zabijają zwierzęta, ale też ludzi. Chodzi o pożary suchych traw, których wiosną w naszym regionie jest bardzo dużo. Miniony weekend też nie był spokojny.

Tylko w marcu w całej Małopolsce do pożarów łąk, traw i nieużytków strażaków wzywano ponad 400 razy. W kwietniu takich akcji też nie zabrakło. Tylko w ostatni ciepły weekend takich pożarów było kilkadziesiąt.

Od piątku 9 kwietnia do poniedziałku 12 kwietnia odnotowano łącznie 48 pożarów suchych traw. W tym w piątek 4 pożary, w sobotę 20 pożarów a w niedzielę 24 pożary. Od początku tego roku na Sądecczyźnie odnotowano łącznie 301 pożarów w tym było 149 pożarów suchych traw - mówi starszy brygadier Paweł Motyka Zastępca Komendanta Miejskiego PSP

Mówi starszy brygadier Paweł Motyka Zastępca Komendanta Miejskiego PSP

Z danych Państwowej Straży Pożarnej wynika, za ponad 94 procent wszystkich pożarów suchych traw odpowiedzialni są ludzie. Średni czas gaszenia pożaru suchej trawy to 54 minuty.  Takie akcje nie tylko są czasochłonne,  ale też sporo konszują. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl