To nie sztuka, a wandalizm. Kto w Nowym Sączu niszczy ściany bloków? [ZDJĘCIA]

2021-03-04 11:52

Prędzej czy później odpowiedzą za zniszczenia. Wandale znowu pomazali ściany kilku bloków Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Sączu. Napisy i rysunki pojawiły się na blokach przy ulicy I Brygady, Rokitańczyków i Korzeniowskiego. Sprawą zajmuje się policja.

Nawet kilka tysięcy złotych może kosztować malowanie ścian bloków Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Sączu, które zniszczyli wandale. Na budynkach znajdujących się przy ulicach: I Brygady, Korzeniowskiego i Rokitiańczyków pojawiły się wulgarne napisy, hasła i rysunki. Sprawą już zajmuje się policja.

MATURA 2021 Maturzyści z Nowego Sącza o próbnych egzaminach

Tu mamy do czynienia z uszkodzeniem mienia – wyjaśnia wiceprezes GSM Ryszard Jasiński. - Na blokach pojawiły się także nieodpowiednie, niekiedy wulgarne treści. Policja jest w stanie dotrzeć do osób, które to zrobiły i liczymy na to, że stanie się to szybko. Nie możemy tolerować takich zachowań. Jeśli takie osoby mają problem i chcą się wyżyć to mogą to zrobić na ścianie w swoim domu.

Czy twoje dziecko ma problemy z nauką?

Pytanie 1 z 10
Czy dziecko z własnej inicjatywy rozpoczyna odrabianie lekcji?
Zdjęcie

Tu warto dodać, że niszczone są nie tylko ściany bloków ale też wiaty śmietnikowe, ławki, czy kosze na śmieci. Spółdzielnia zaznacza jednak, że jest otwarta na propozycje osób, które chcą w sposób artystyczny pomalować ściany bloków. To musi być jednak wcześniej uzgodnione z władzami spółdzielni, a artyści muszą mieć pozwolenie na takie prace. Kilka lat temu ogromny mural pojawił się na ścianie jednego z bloków przy ul. Hubala. Jego autorem jest sądecki graficiarz magister Mors.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE