To może być najdroższy parking. Kierowcy nadal zostawiają samochody na rynku

2021-10-13 18:26
Z nielegalnym parkingiem na płycie rynku cały czas walczy straż miejska
Autor: Darek Ryś Z nielegalnym parkingiem na płycie rynku cały czas walczy straż miejska

Postój w tym miejscu może sporo kosztować kierowców. Przypomina straż miejska. Chodzi o płytę rynku w Nowym Sączu. Mimo, że parking pod ratuszem zlikwidowano już dawno, to nadal wjeżdża tam wiele samochodów.

To może jednak skończyć się mandatem i punktami karnymi, bo to miejsce bardzo często odwiedza straż miejska. Tylko w ostatnich tygodniach przeprowadzono tam kilkadziesiąt kontroli.

Od pierwszego wrześnie straż miejska przeprowadziła tam prawie 50 kontroli. 5 z nich zakończyło się mandatami karnymi dla kierowców, dodatkowo kierowcy dostali po jednym punkcie karnym. 27 kierowców pouczono, a w kilku przypadkach straż miejska nadal prowadzi czynności, które mogą zakończyć się skierowaniem sprawy do Sądu - mówi Jakub Pędzich z urzędu miasta Nowego Sącza.

Mówi Jakub Pędzich z urzędu miasta Nowego Sącza

Parking na rynku w Nowym Sączu zlikwidowano wiosną 2020 roku, bo chcieli tego sami mieszkańcy miasta, którzy głosowali w specjalnej ankiecie internetowej.

Na płycie nowosądeckiego rynku zostało kilka miejsc dla samochodów osób niepełnosprawny oraz dla pojazdów elektrycznych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE