To miejsce warto zobaczyć. Jest nowy rynek, ratusz, więzienie, a nawet sala tortur!

2021-06-11 18:16 DR
Nowe centrum Muszyny czeka już na turystów. Hitem jest ratusz
Autor: Darek Ryś Nowe centrum Muszyny czeka już na turystów. Hitem jest ratusz

Nową atrakcję turystyczną ma Muszyna - Zdrój. To odnowione centrum miasteczka. Największą nowością jest Ratusz, który zbudowano na muszyńskim Rynku. Nie jest on jednak przeznaczony dla urzędników, ale właśnie dla turystów.

W nowym gmachu czeka między innymi stylowa pijalnia wód mineralnych, Centrum Informacji Turystycznej, ale też odnowione piwnice. Tam można zobaczyć jak kiedyś wyglądało więzienie czy sala tortur.

Ratusz ma być tym punktem, który będzie przyciągał do Muszyny turystów i kuracjuszy. Rynek ma być nie tylko parkingiem dla samochodów. Rynek ma żyć - mówi Jan Golba burmistrz Muszyny

Posłuchaj turystów i burmistrza Muszyny Jana Golby

Nowy wygląd dostała też ulica Kościelna, która zamieniła się w miejski deptak. Rewitalizacja rynku w Muszynie razem z remontem ulic, które do niego przylegają kosztuje około 21 milionów złotych.

Turyści, którzy odwiedzają Muszynę, dostaną jeszcze jedną atrakcję, którą warto będzie odwiedzić. To ruiny zamku, które królują nad miasteczkiem. Tam też trwają prace. W planach jest między innymi podniesienie wieży oraz budowa mostu wiszącego. W części zamkowych pomieszczeń powstanie też muzeum.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl