To będzie trudny rok dla samorządów. Nowosądecki ratusz jednak nie planuje zwolnień

2021-01-20 12:00
Prezydent Ludomir Handzel
Autor: Michał Rejduch Prezydent Ludomir Handzel podczas konferencji prasowej

To może być bardzo trudny rok dla wielu samorządów. Większość z nich przez pandemie koronawirusa szuka oszczędności gdzie się da.To dlatego, że mniej pieniędzy z lokalnych podatków, czy opłat trafi do miejskich kas. Niektóre samorządy myślą o zwolnieniach urzędników. Prezydent Ludomir Handzel zapewnia, że urzędnicy z nowosądeckiego ratusza mogą spać spokojnie. Tu zwolnień nie planuje się.

Nie będzie w tym roku zwolnień pracowników w nowosądeckim Urzędzie Miasta. Takie zapewnienie z ust prezydenta miasta padło jeszcze w grudniu 2020 roku. Władze miasta nie chcą się pozbywać pracowników, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach. Niewykluczone są jednak że będą przesunięcia urzędników między wydziałami, to po to, żeby wzmocnić, te wydziały, które są najbardziej oblegane przez mieszkańców. Władze miasta liczą też, że osoby będące w wieku emerytalnym pójdą na zasłużony odpoczynek.

Chciałbym wykorzystać racjonalnie zasoby, bo są takie wydziały, które mają wątłe kadry liczbowo. Chodzi o Wydział Architektury i Urbanistyki, ten wydział na pewno chciałbym wzmocnić. Urzędnicy, to fachowcy, których trudno byłoby później odtworzyć, bo przecież wrócimy kiedyś do normalnego życia i oni będą potrzebni – mówi prezydent Ludomir Handzel.

Posłuchaj: Prezydent Ludomir Handzel o tym, że nie będzie zwolnień w ratuszu
Prezentacja autobusów na gaz

Urząd Miasta Nowego Sącza i podległe mu jednostki, jak MOK, MOSiR, MOPS, czy Sądecka Biblioteka zatrudniają  około 600 osób. Do tego dochodzi jeszcze ponad 2 tysiące nauczycieli, którzy uczą w sądeckich szkołach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE